Nazywam się Ewa Stawecka i jestem prawnikiem. Od 2017 roku jestem członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. Z prawem związana jestem już od ponad 8 lat.

Żeby nie było tak nudno i poważnie oszczędzę Ci drogi Czytelniku dalszego przybliżania mojej drogi zawodowej (dla tych bardziej dociekliwych zapraszam na mój profil na LinkedIn). Powiem Ci natomiast skąd wzięła się u mnie miłość do prawa i pasja do designu.

Dlaczego? 

Kiedy ktoś pyta mnie dlaczego właściwie jako kierunek studiów wybrałam prawo, odpowiadam – że lubię wyzwania jakie codziennie ono przede mną stawia. Lubię to, że każdy mój dzień w pracy wygląda inaczej i to, że codziennie jestem w stanie nauczyć się czegoś nowego. Prawnik nie przestaje uczyć się nigdy, można zdać wszystkie egzaminy, zdobyć wszystkie tytuły naukowe, a i tak pewne rzeczy ciągle będą nas zaskakiwać, ale i jednocześnie rozwijać.  

Jak powiedział Antoine de Saint-Exupery „Kto się przestaje uczyć, umiera.” 

Co by było gdyby?

Kiedy ktoś pyta mnie o to, co bym robiła w życiu gdybym nie została prawnikiem, odpowiadam – że na pewno wybrałabym studia związane z architekturą lub aranżacją wnętrz, ponieważ od dziecka interesuje mnie ten temat.

Od dziecka interesuje mnie również temat gier komputerowych (w które gram namiętnie) oraz wszelkich nowinek technologicznych.

Law and Design

Długo zastanawiałam się jak połączyć prawo, miłość do aranżacji wnętrz, gry komputerowe i nowe technologie tak, aby połączenie to nie sprawiało wrażenia chaosu i nieuporządkowania.

Takim łącznikiem stał się… design. Intuicyjnie design kojarzy się z projektowaniem, a projektować można zarówno budynki i wnętrza, gry komputerowe jak i programy i inne aplikacje.

Pomysł realizacji tego bloga wyniknął niejako naturalnie z mojej ogromnej potrzeby połączenia pracy i hobby, dlatego mam nadzieję drogi Czytelniku, że znajdziesz na nim wartościowe treści, które będziesz mógł z powodzeniem wykorzystać w swoim życiu.

Pamiętaj jednak proszę, że przedstawiane przeze mnie artykuły nie stanowią porady prawnej. Oceny prawnej każdej sprawy należy zawsze dokonywać w odniesieniu do indywidualnej sytuacji, po przedstawieniu kompletu dokumentów i pełnego stanu faktycznego. Artykuły na niniejszym blogu stanowią jedynie wskazówkę, jak można rozwiązać dany problem prawny.

W sieci

Jak już wiesz, uwielbiam nowe technologie i możliwości jakie nam dają, dlatego o sobie opowiem tak: 

#wife, #designlover, #gameplayer, #mountainlover. 

Po więcej inspiracji i wartościowych treści zapraszam na mój profil na Instagramie Law and Design. Publikuję tam prawie codziennie, wypijam z Wami wirtualną kawę, podrzucam wartościowe artykuły i motywujące treści. Czasem nawet pokazuję jak wygląda Law and Design „od kuchni”

Zupełnie szczerze przyznaję, że Law and Design miało nie mieć Facebooka ale… zmieniłam zdanie. Musiałam dojrzeć i przemyśleć co chcę na nim publikować :). Tak, że zapraszam!